Po: 8:00 - 15:00

Út -St: 8:00 - 18:00

Čt - Pá: dle objednání

+420 608 770 780

​ordinace@fyzioterapie-teplice.cz

Nejsme smluvními partnery zdravotních pojišťoven

Nabídka služeb

Zpět na výpis služeb

Přístrojová lymfodrenáž

Lymfatická drenáž se aplikuje buď ze zdravotního důvodu, nebo z důvodu kosmetického. Lymfodrenáž má mnoho pozitivních účinků. Pomáhá při detoxikaci organismu, zvýšení imunity, při léčbě otoků, léčbě důsledků nádorových onemocnění, po operaci – urychluje hojení, doléčí stavy po zánětu žil, pomáhá u sterility, stavech po borelióze, při kožních problémech (akné, lupénka, atopický ekzém, bércové vředy), zlepšuje trofiku (výživa a přeměna látek tkání) kůže, zvyšuje fyzickou kondici a také zlepšují metabolismus. Lymfodrenáže se neprovádějí u akutních stavů, infekčního onemocnění, maligního onemocnění, u těžkých srdečních onemocnění, vředové chorobě, břišních bolestí, v těhotenství – v prvních 4-5 měsících. Lymfodrenáž se nikdy nesmí provádět v případě onemocnění jakoukoli autoimunitní chorobou, neboť již jedno kvalitní provedení lymfodrenáže dokáže posílit imunitní systém natolik, že by se onemocnění mohlo projevit velmi vážnými komplikacemi.

Manuální lymfodrenáž se provádí velmi jemně a stimuluje aktivitu lymfatických cév. U přístrojové lymfodrenáže je pacientovi na postižené místo nasazen návlek s mnoha komorami, které se postupně směrem ke středu těla plní vzduchem. Tyto tlakové vlny zajišťují posun lymfy.

Aby byl výsledek terapie efektivnější, doporučujeme absolvovat 1-3 manuální lyfodrenáže (cca 60 min.) a následně využít přístrojovou (6–10 aplikací, dle stavu pacienta).

Z kosmetického hlediska se lymfodrenáže využívají především na odstranění celulitidy. Doporučujeme nejméně 10 procedur v rozsahu 30–60 min. Před aplikací dostanete jednorázové kalhoty, které nikde nezaškrtí průtok lymfy.

Vzhledem k možnosti vážných zdravotních komplikací může lymfodrenáž provádět pouze odborně vyškolený personál. U nás je personál se zdravotnickým vzděláním, speciálně proškolený u prof. MUDr. Bechyněho, předního lymfologa a průkopníka této léčby u nás i v zahraničí.

Objednejte se na terapii

+420 608 770 780

ordinace@fyzioterapie-teplice.cz

© 2018 Fyzioterapie Teplice

Vytvořila společnost Pro-idea.cz