Ordinace Fyzioterapie a rehabilitace Teplice

Telefonní kontakt do ordinace Fyzioterapie a rehabilitace Teplice

Tejpování - TAPING (pevné tejpování)

Taping neboli páskování má za úkol částečně zamezit pohyblivosti bolestivého místa a dopomáhá k uzdravení.

Je jednou z běžně používaných metod sportovního lékařství a patří k novým trendům preventivního, léčebného a rehabilitačního ošetření pohybového aparátu nejen u sportovců, ale i u rehabilitovaných pacientů.

Jedná se o metodu obvazování tělesné partie, nejčastěji končetin, pomocí pevných a pružných lepících pásek.

Tejpování je vlastně obdobou zpevňovacích nebo funkčních bandáží jako ochranné nebo rehabilitační pomůcky, je však šetrnější vzhledem k zachování volného krevního oběhu.

Patří mezi tzv. funkční techniky prevence, případně léčby pohybového aparátu. Jednoduchý tejp lze provést kdykoliv a kdekoliv (pokud máme pásku sebou).

Jinou takovou technikou je např. používání ortéz a fixačního sádrového obvazu. V případech, kdy je v léčbě vhodnější neomezovat úplně funkčnost části nebo celého komplexu léčebné partie, lze použít tejp. Vyhneme se tak nepříznivým důsledkům spojených s tradiční fixační léčbou – omezená hybnost (tuhost) kloubů, atrofie svalová (zmenšení a oslabení svalů), i nepříjemné svědění, zhoršení hygienického pohodlí, snížení soběstačnosti.

Tejpování zlepšuje subjektivní pocit ošetřené osoby, zkracuje dobu nutného léčebného zásahu, neobtěžuje a zvyšuje pocit jistoty.

Masové využití ve sportovních disciplinách bylo v 60.letech v USA a do Československa bylo ve větší míře importováno v 80. letech.


Aktuality

20. 4. Nová cvičení

Od května 2015 jsou k dispozici NOVÁ CVIČENÍ pro děti a dospělé – vadné držení těla, ploché nohy, kompenzace pro sportovce juniory, Pilates ... bližší informace a termíny naleznete zde.
 

31. 3. Stěhujeme se

Stěhujeme se do nových prostor na adresu Doubravická 1691/2, Teplice, PSČ 415 01. Bližší informace, mapa a GPS souřadnice naleznete zde.
 

Dekorační obrázek ordinace fyzioterapie a rehabilitace Teplice