Ordinace Fyzioterapie a rehabilitace Teplice

Telefonní kontakt do ordinace Fyzioterapie a rehabilitace Teplice

Reflexní masáž plosky nohy

Obrazy všech orgánů, žláz a jiných částí těla se na chodidlo promítají ve stejném uspořádání jaká je jejich skutečná poloha v těle. Jejich správnou stimulací je možné, díky specifickým reflexům, zásadně ovlivňovat zdravotní stav.

Cílem reflexologie je podpora návratu homeostázy (stav vnitřní rovnováhy organismu) pomocí ovlivňování reflexních plošek chodidla, přes navození relaxace a tím snížení napětí celého organismu. Podle jejich citlivosti (při šetrném rozpoznání) lze usuzovat na stav jednotlivých orgánů, žláz i jiných částí těla. Reflexní masáž slouží ke zjištění, které části těla jsou vyvedeny z rovnováhy. Pouze napomáhá diagnostice a léčení, nelze ji zaměňovat s léčbou samotnou.

Neprovádí se:

  • kožní defekty a zánětlivé reakce nohou
  • těžký diabetes (sklerotické cévy kolem kotníků vůbec)
  • nádory na nohou
  • vyšší stadium těhotenství

Počet terapií je individuální, ale standartně se doporučuje 8 - 10 sezení. První účinky se dostavují po 3. až 4. návštěvě. Četnost v jednom týdnu je různá, podle velikosti obtíží.

  1. Před samotnou masáží nohy nahřejeme v teplé lázni - 10 min.
  2. Masáž 50 min. – chodidlo, vnitřní strana nohy, vnější strana nohy, nártová strana nohy na pravé i levé noze.

Aktuality

20. 4. Nová cvičení

Od května 2015 jsou k dispozici NOVÁ CVIČENÍ pro děti a dospělé – vadné držení těla, ploché nohy, kompenzace pro sportovce juniory, Pilates ... bližší informace a termíny naleznete zde.
 

31. 3. Stěhujeme se

Stěhujeme se do nových prostor na adresu Doubravická 1691/2, Teplice, PSČ 415 01. Bližší informace, mapa a GPS souřadnice naleznete zde.
 

Dekorační obrázek ordinace fyzioterapie a rehabilitace Teplice