Ordinace Fyzioterapie a rehabilitace Teplice

Telefonní kontakt do ordinace Fyzioterapie a rehabilitace Teplice

Baňkování

Baňkování se u nás řadí mezi techniky alternativní medicíny. Tato technika vznikala ve starověké Číně ještě před zrozením akupunktury. Zpočátku se místo baněk používaly zvířecí rohy, nádobky z bambusu, kovů a slitin.

Číňané říkají, že špatná krev prostě musí z těla ven. Spolu s ní se zbavíte i potíží a bolesti. Bez ohledu na to, k jaké interpretaci se přikloníte, povede opakovaná odborná aplikace k úlevě od bolesti zad a dokonce i k úpravě funkce vnitřních orgánů.

Léčba má dvojí účinek: všeobecný (pročištění krve, zlepšení oběhu, regulace a zdokonalení funkce autonomního nervového systému atd.) a místní (odstranění bolesti, uvolnění ztuhlých svalů apod.). Ze všech obecných účinků je nejdůležitější ovlivnění oběhového systému. Baňkování má pozitivní vliv:

  • Na kůži: Prostřednictvím mírného tahu se zrychluje tkáňový metabolizmus v kůži, zlepšuje se přísun živin ke tkáním. Podstatou léčby baňkami není jen odstranění stagnující staré krve z pokožky, ale také vyčištění kožního povrchu od jedovatých látek. Dalším důležitým jevem je podpora regenerace kůže a zvýšení její odolnosti vůči různým škodlivým činitelům.
     
  • Na svaly: Slabý tah, vyvíjený při baňkování, stimuluje podkožní kapiláry, což aktivuje funkci krevních cév ve svalech. Rozšíření cév ve svalech usnadňuje průtok krve, dojde k významnému zlepšení stavu např. u tzv. zmrzlého ramene.
     
  • Na klouby: Baňkování je vhodné a účinné u chronického revmatizmu. Baňkování může odstranit i případné svalové spasmy v okolí postiženého kloubu.
     
  • Na zažívací ústrojí: Zažívací orgány, zvláště slezina a žaludek, jsou nejdůležitějším motorem organizmu, který je nadán určitou samoléčitelskou schopností. Sací síla lehkého podtlaku v bodech na břiše stimuluje vnitřní orgány, zlepšuje peristaltiku a sekreci i kvalitu trávicích šťáv. Už při samotném přikládání baněk na záda dochází cestou spinálních a autonomních nervů k ovlivnění vnitřních orgánů

Po aplikaci baňkování se můžou vytvořit modřiny, ale ty většinou za tři až pět dnů zmizí a tělo vděčně funguje, jak má. Modřiny po aplikaci baněk se nemusí tvořit každému klientovi. Záleží na typu kůže, akutnosti problému nebo množství toxinů v těle.

Baňkování působí léčebně na systém pohybový, hormonální i lymfatický. Doporučuje se také během nemoci, může pomoci při dýchacích potížích nebo při migréně.

Dostatečný příjem tekutin podpoří rychlejší odplavení škodlivin z těla i zhojení modřin. Je vhodné pít týden po masáži alespoň 3 litry vody (polévka, káva či černý čaj se nepočítají). Aplikací se totiž toxiny odplaví do lymfatických cest a odsud se musí vyplavit z těla ven jedině s vodou.

Používáme skleněné baňky a oheň. Doporučujeme po týdnu opakovat, celkem 3 - 5 aplikací.


Aktuality

20. 4. Nová cvičení

Od května 2015 jsou k dispozici NOVÁ CVIČENÍ pro děti a dospělé – vadné držení těla, ploché nohy, kompenzace pro sportovce juniory, Pilates ... bližší informace a termíny naleznete zde.
 

31. 3. Stěhujeme se

Stěhujeme se do nových prostor na adresu Doubravická 1691/2, Teplice, PSČ 415 01. Bližší informace, mapa a GPS souřadnice naleznete zde.
 

Dekorační obrázek ordinace fyzioterapie a rehabilitace Teplice