Po - Čt: 8 - 18 hod.
Pá: dle objednání

+420 608 770 780

+420 737 574 653

​ordinace@fyzioterapie-teplice.cz

Nabídka služeb

Zpět na výpis služeb

Shiatsu

V překladu tlak prsty, je japonská masážní technika, založená na východní léčebné tradici a západní fyziologii a psychologii. Shiatsu pracuje s akupunkturními dráhami a body za účelem obnovit přirozený tok vitální energie a tak navodit energetickou rovnováhu v těle.

Pomocí protahování, tlaku a dotyku uvádí do pohybu energii. Shiatsu používá dynamické uvolňování napjatých partií i klidné užití tlaku k tonizaci prázdných míst v těle. Pracuje se prsty, dlaněmi, lokty, koleny nebo chodidly. Účinky jsou hluboce uvolňující a zároveň posilující.

Shiatsu pomáhá navodit uvolněný stav, pocit relaxace, radosti, vitality, rovnováhy, kvalitní spánek.. Pocit, co všechno musíte udělat, také mizí. Život nikdy totiž nebude potom, život je teď!

"Lidský organismus je sestaven tak, jak jej popisuje moderní věda, ale funguje tak, jak věděli a znali již starověcí lékaři." - MUDr. Josef Jonáš. Dotek je jedna z veledůležitých věcí v životě, kterých bychom si měli hojně dopřávat nejen při držení se za ruce. Dotek je velký terapeutický nástroj.

"Největší chybou je, posuzuje-li lékař odděleně nemoc těla a nemoc duše. Obě složky přece nejde oddělit (Platon).

Shiatsu ošetření obvykle probíhá na futonu (japonská matrace) na zemi, ošetřovaný je při masáži oblečený a nepoužívají se žádné oleje ani emulze. Samotné ošetření může trvat od 45 do 90 minut, často mu předchází krátký rozhovor a po něm následuje čas na odpočinek.

Shiatsu je vhodné pro každého – i pro malé děti, těhotné ženy nebo starší lidi - pokud se klientovi přizpůsobí průběh ošetření a přihlédne se ke kontraindikacím (akutní stav nemoci, rakovina, osteoporóza, první třetina těhotenství, porušení kůže, zanícené klouby).

Shiatsu by se nemělo provádět krátce po jídle, podobně jako většina léčebných metod, klade důraz hlavně na prevenci. Základní myšlenkou je starat se o malé zdravotní nerovnováhy (například tělesné napětí ze stresu) než přerostou ve vážnou nemoc (například žaludeční vřed).

Objednejte se na terapii

+420 608 770 780

+420 737 574 653
ordinace@fyzioterapie-teplice.cz

© 2018 Fyzioterapie Teplice

Vytvořila společnost Pro-idea.cz